Психологічна служба ліцею

/Files/images/images.jpg

Шкільна психологічна служба

Соціальний педагог: Пудло Татьяна Ігорівна

Практичний психолог: Лисенко Вікторія Володимирівна

Психологічна служба в навчальному закладі є складовою частиною системи охорони фізичного і психічного здоров′я учнів і діє з метою виявлення та створення оптимальних соціально-психологічних умов для розвитку особистості.

Психологічна служба в навчальному закладі забезпечує своєчасне і систематичне вивчення психофізичного розвитку дитини, мотивів її поведінки і діяльності з урахуванням вікових, інтелектуальних, фізичних, статевих та інших індивідуальних особливостей, створення умов для саморозвитку та самовиховання, сприяє виконанню освітніх і виховних завдань навчального закладу.

Психологічна служба в навчальому закладі керується Конституцією України, Декларацією прав людини, Конвенцією про права дитини, Законом України «Про освіту», чинним законодавством України, Етичним кодексом психолога.

Психологічна служба навчального закладу тісно працює з органами охорони здоров′я, соціального захисту, сім′ї та молоді, внутрішніх справ, а також із громадськими і благодійними організаціями.

Суть роботи практичного психолога та соціального педагога в ліцеї полягає в пошуку оптимального способу взаємодії дитини, її родини, всіх учасників педагогічного процесу.

/Files/images/8295_html_m3c5f3f34.png

Призначення працівників психологічної служби– допомогти дитині адаптуватися до вимог і правил ліцею, а педагогам у створенні умов для успішного навчання і розвитку дитини, свого певного комфортного внутрішнього середовища.

Соціально-психологічний супровід навчання і виховання будується, виходячи з особливостей навчального закладу, контингенту учнів, традицій і творчого потенціалу педагогічного колективу, на виборі індивідуального «маршруту» супроводу, тобто програм, спрямованих не лише на вирішення проблем і ускладнень, але й на їх запобігання.

Беручи до уваги всі перелічені фактори слід зазначити, що в нашім ліцеї соціально-психологічна робота за своєю спрямованістю ділиться на три напрями:

  • робота з учнями;
  • робота з педагогічним колективом;
  • робота з батьками.

За своєю структурою всі напрямки містять практично одні й ті ж самі види роботи.

/Files/images/psih.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.